Letnie okienko transferowe

Klub sportowy Ursus Warszawa ma przyjemność przedstawić pięciu nowych zawodników, którzy od tego sezonu będą występowali w barwach naszego zespołu.

Pierwszym pozyskanym zawodnikiem jest znany nam wszystkim Piotr Ćwik. Jego sylwetki nie trzeba przedstawiać. Nasz wychowanek ostatni rok spędził na Konwiktorskiej 6. Cieszymy się z powrotu Piotrka do Traktorków.

dav


 

 

Kolejnym dotychczas pozyskanym piłkarzem jest Paweł Wolski. Występuje on zarówno na pozycji napastnika jak i pomocnika. 23-letni zawodnik rozpoczął swoja karierę w Jastrzębiu Głowaczów, pierwsze poważne kroki stawiał w zespole Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. Występował również w Legionovii Legionowo czy Radomiaku Radom. W ostatnim sezonie zakładał koszulkę naszego ligowego rywala Lechii Tomaszów Mazowiecki. Wystąpił on dla nich w 29 meczach – 28 III liga i  1 Puchar Polski, łącznie rozegrał 1212 minut strzelając 1 bramkę. Paweł kojarzony może być ze swoim bratem Rafałem, który występował w Legii Warszawa, Fiorentinie, Wiśle Kraków czy obecnie Lechii Gdańsk. Możemy się tylko domyślać jaki potencjał drzemie w Pawle.

dav


 

Trzecim wzmocnieniem w letnim okienku transferowym jest Maksymilian Vogtman. Zawodnik urodzony w 1996 roku występuje na pozycji napastnika. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w zespole Drukarza Warszawa. W sezonie 2015/2016 wystąpił dla nich w 26 spotkaniach strzelając 5 goli. Następnie zawodnik przeniósł się do IV-ligowego Bugu Wyszków – 17 meczy, 5 goli. Spędził tam zaledwie pół roku i znalazł się również w IV-ligowym Hutniku Warszawa, dla nich także zdobył 5 bramek w 18 spotkaniach. Liczymy, że Maks podtrzyma tę passę i dla Traktorków dalej będzie strzelał.

dav


 

Nowym nabytkiem jest także Damian Ślesicki, młodzieżowiec urodzony w 1999 roku. Występuje na pozycji pomocnika, ale również bardzo dobrze sprawdza się jako obrońca. Wychowanek Mławianki Mława natomiast ostatnie swoje lata spędził w Legionovi Legionowo. Był w kadrze pierwszego zespołu jednak nie udało mu się zadebiutować w rozgrywkach 2 ligi.

dav


 

Ostatnim z pozyskanych w tym okienku transferowym jest Łukasz Stanisławski. To kolejny młodzieżowiec jaki przybył do naszego zespołu. 19-latek występuje jako pomocnik. W ostatnim sezonie reprezentował barwy Dolcanu Ząbki, wcześniej występował także w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

dav

Nowo pozyskanym zawodnikom życzymy zdrowia i wielu sukcesów sportowych związanych z naszą drużyną.


 

Z przykrością informujemy także o zawodnikach, którzy nie będą już w tym sezonie reprezentować barw naszego zespołu. Pierwszym z nich jest Grzegorz Skowroński, jest to ogromna strata dla Traktorków. Kapitan a zarazem drugi Trener z powodu wyjazdu za granicę zmuszony jest po 6 latach rozstać się z klubem. Grzegorz w barwach Ursusa wystąpił w 184 spotkaniach strzelając 1 bramkę, przez wiele sezonów był filarem naszego bloku defensywnego. Bardzo serdecznie dziękujemy za ogrom pracy wykonanej dla Traktorków i życzymy powodzenia na nowym etapie życia.

grzegorz-skowronski

W zespole Ursusa zabraknie także Piotra Maślanki. Przenosi się on do Polonii Warszawa. Piotrek na Sosnkowskiego spędził tylko 1 sezon, występując w 30 spotkaniach. Również dziękujemy i życzymy powodzenia w nowym klubie.

piotr-maslanka

Zacznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *